Aracılık Sistemi Nedir ve Sistem Nasıl İşler?

Aracılık Sistemi Nedir ve Sistem Nasıl İşler?

İlansat.com Aracılık Sistemi Nedir ve Sistem Nasıl İşler?
Müşteri ve satıcı arasında güvenli alışverişi sağlamak için kurulmuş bir sistemdir.


1.Adım: Öncelikle satıcı ilanını ilansat.com yayınlar.
2.Adım: Alıcı satın almak istediği ürün ile ilgili site üzerinden satıcı ile MESAJ GÖNDER butonu üzerinden iletişime geçebilir ve hesap ile ilgili detaylı bilgileri alabilir.
3.Adım: Satışa sunulan ürünü satın almak isteyen alıcı ilansat.com banka hesabına bakiye yüklemesi yapar ve ödeme bildiriminde bulunur. Site görevlisi tarafından ödeme gelip gelmediği kontrol edilir ve ödenen tutar alıcının ilansat.com bakiyesine yüklenir.
4.Adım: Alıcı satın almak istediği ürün ilanındaki SATIN AL butonunu tuşlar. bakiyesinden tutar düşer ve ilansat.com havuzuna aktarılır. Aynı anda satıcıya ilansat.com'da olan ürününün satıldığına dair sms bildirimi gönderilir.
5.Adım: Satıcı ürün bilgilerini alıcı ile paylaşır ve ilan üzerinden SATTIM onayı verir. (Bu işlemleri site görevlisi nezaretinde yapmak isteyenlere whatsapp desteği verilir.)
6.Adım: Alıcı hesabı teslim alır ve tüm güvenlik önlemlerini aldıktan sonra ALDIM onayı verdiği zaman havuzdaki bakiye satıcının hesabına aktarılır.
7.Adım: Satıcı hesabındaki tutarı nakit talebi yaparak istediği hesabına çekebilir.

Komisyon Ücreti Ne Kadar?
Aracılık komisyon ücreti 300 TL altındaki ürünlerde 30 TL'dir. 300 TL üzeri alışverişlerde %10'dur.
İlanlar açılırken komisyon otomatik hesaplanmaktadır. (Örnek; 500 TL ilan açan satıcının ürünü 550 TL olarak onaylanır ve yayınlanır. Komisyon ücreti, ürün ücretinin üzerine eklendiğinden ücreti alıcı ödemiş olur. Ürünün 500 TL olduğunu var sayarsak müşterinin toplam ödemesi gereken ücret aracılık komisyonu dahil 550 TL'dir. Satış sonrası satıcının hesabına 500 TL geçer.)